NEWSLETTER


RYOR na Facebooku

Vývoj a laboratoře

Všechny vyráběné přípravky RYOR jsou vyvíjeny ve vlastních laboratořích, které jsou významnou součástí firmy.

Aktivní, účinné látky jsou připravovány na bázi bylinných a rostlinných extraktů a v součinnosti s moderními kosmetologickými trendy jsou cíleně zaměřeny na řešení problémů pleti, ošetření a modelaci těla. Vývojoví pracovníci firmy používají při vývoji a následně při vývoji kosmetických přípravků aktivní látky, suroviny a parfémové kompozice od renomovaných firem z celého světa.

Laboratoře včetně OTK (obchodně-technické kontroly) kontrolují parametry vstupních surovin, meziproduktů i výstupní hodnoty konečných produktů včetně mikrobiologické nezávadnosti surovin i přípravků.

Výroba

Po otevření nové výrobní haly v roce 1997 v Kyšicích u Prahy s novými výrobními stroji jsou v dalších obdobích přidávána výrobní zařízení, která částečně snižují podíl ruční práce a dotyk lidské ruky s kosmetickými přípravky při na celém procesu výroby a adjustace přípravků.

Celý systém výroby je od začátku až do konce napojen na počítačový program od navažování základních surovin až po předání hotových výrobků do skladu.

Testování surovin a finálních výrobků

Veškeré výrobky RYOR jsou podrobeny několika testovacími procesům. Provádí se testování výrobků na dobrovolnících starších 18 let, u kterých se vyskytuje určitý problém (akné, vrásky, pigmentové skvrny, nedostatečná hydratace apod.), dále jsou prováděny zátěžové mikrobiologické testy, které prokazují dostatečnou míru vhodné konzervace a tedy i mikrobiologickou bezpečnost výrobku. Výsledný produkt prochází hodnocením bezpečnosti, který provádí certifikovaný pracovník. Pokud výrobek splňuje přísná pravidla Evropské komise, je hodnocení bezpečnosti uděleno, výrobek může vstoupit na trh.

  • Většina produktů RYOR také prochází dermatologickými testy.
  • Některé suroviny mají klinický atest, kdy je jejich účinek garantován (např. redukce vrásek až o 26%).

Konečným výsledkem je zpráva o zhodnocení bezpečnosti, která potvrzuje zdravotní nezávadnost produktu a je možná následná distribuce na trh.

Jak je to s testováním kosmetiky na zvířatech?

Testování finálních výrobků na zvířatech je v Evropské unii od roku 2003 zakázáno! Jednotlivé suroviny se na zvířatech nesmí testovat od roku 2009. K testování surovin jsou používány tzv. alternativní metody, kdy se suroviny hodnotí validovanými metodami in vitro (ve zkumavce) či počítačovou modelací in silico.

V kosmetických přípravcích RYOR nejsou použity extrakty z ohrožených druhů rostlin. Při volbě ingrediencí do výrobků a při jejich výrobě respektujeme životní prostředí.

Máte-li nějaké dotazy ohledně testování, neváhejte nás kontaktovat na ryor@ryor.cz

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací