NEWSLETTER


RYOR na Facebooku

Historie firmy

Historie firmy

Česká kosmetika s přírodními extrakty RYOR

Česká kosmetika s přírodními extrakty RYOR nabízí široký sortiment maloobchodních výrobků ošetřujících nejen pleť a tělo, ale i profesionální řadu pro kosmetické salony. V nabídce má také dvě nadstavbové řady – Luxury Care s vysokým obsahem aktivních látek a Caviar Care s kaviárovým extraktem. Byla založena v roce 1991 a dodnes je rodinnou firmou, která si zakládá na svém záměru vyrábět vysoce kvalitní produkty za přijatelnou cenu. Provádí cílené osobní poradenství prostřednictvím speciálních poraden na prodejnách a na svém blogu. Získala mnoho národních i mezinárodních ocenění. Produkty vyváží do více než 20ti zemí světa. Dvě firemní prodejny najdete v Praze (Lotyšská 10, Praha 6-Dejvice a Pasáž Metro, Národní třída 10, Praha 1), a dále v Bratislavě v Hejdukově ulici, kde je rovněž kosmetický salon. Partnerské prodejny Ryoru najdete ZDE. Česká kosmetika s přírodními extrakty má také své dva kosmetické salony, které slouží i jako zkušební a školící centrum, oba sídlí na stejné adrese v Praze 6 v Dejvicích v Lotyšské ulici. Partnerské kosmetické salony, které provádějí ošetření kosmetikou Ryoru, naleznete ZDE.

Vznik firmy RYOR

Firma RYOR byla založena v roce 1991 Ing. Evou Štěpánkovou. Za vznikem firmy stojí silný osobní příběh zakladatelky. Ing. Eva Štěpánková se narodila v roce 1945 a vyrůstala v Poděbradech, vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze.

První 4 roky po škole pracovala v různých oborech s chemickým zaměřením, v roce 1971 nastoupila do Ústavu lékařské kosmetiky, kde se začala více specializovat na výrobu a vývoj kosmetiky. Po 17 letech v roce 1988 odešla na mateřskou dovolenou, během této doby se aktivně zapojovala do vývoje produktů pro Státní statek Praha –západ, z nichž jeden získal ocenění Ministerstva průmyslu.

V roce 1991 po ukončení mateřské dovolené se rozhodla, že své nápady už nebude prodávat jiným institucím a založila firmu ve svém rodinném domku na Praze 5 – pod Strahovovem. V roce 1988 po sametové revoluci, kdy začala být možnost v České republice podnikat, začaly vznikat odborné školy zaměřené na výuku kosmetiček a vznikalo mnoho nových kosmetických salonů. Právě proto se firma RYOR zaměřila nejprve na výrobu produktů pro profesionály, až o rok později spatřily světlo světa i kosmetické produkty pro maloobchodní síť. Postupem času se firma rozrůstala více a více, z firmy, která začínala ve dvou zaměstnancích se postupně stala firma, která má v současné době kolem 80 zaměstnanců.

V současné době vyrábí firma něco kolem 200 výrobků, z toho přibližně 120 je určených pro maloobchodní síť a 80 určených pro profesionální kosmetické salony.

Před několika lety vstoupila firma na trh i s doplňkovým sortimentem, a to především s nativní (tepelně ani chemicky neupravovanou) výživou Pohár života a speciálními čaji, které se výrazně uplatňují při detoxikaci organismu, která je součástí péče o pokožku a při formování a modelaci těla.

O výrobcích RYOR se můžete informovat na webových stránkách www.ryor.cz a v katalozích, jež má firma přeloženy do všech významných světových jazyků.

Areál RYOR

V roce 1997 byl v Kyšicích u Unhoště v okrese Kladno otevřen moderní výrobní areál, kde se vyrábí a distribuuje veškerá produkce firmy RYOR. Jsou zde soustředěny všechny odvětví, která patří k výrobě přípravků a jejich prodeji. Téměř 3000 m2 plochy splňuje vysoké nároky kladené na kosmetickou výrobu a zajišťuje pohodlné profesionální zázemí firmy.

Export

Firma RYOR se také snaží expandovat do zahraničí. Mezi klienty firmy RYOR se počítají a začleňují obchodní partneři v Rusku, na Ukrajině, Bulharsku, Německu, Řecku, Nizozemí, Španělsku, Finsku, Norsku, Velké Británii, Irsku, USA, Arabských emirátech, na Tchajwanu a další.

Kdo je ing. Eva Štěpánková

Ocenění Ing. Evy Štěpánkové

 • „Lady Pro 1998“ ocenění 10 nejlepším českým podnikatelkám.
 • Za rok 1999 získala ocenění „Vynikající podnikatelka roku 1999“ v mezinárodní soutěži v Benátkách.
 • Za rok 1999 získala ocenění „Vynikající podnikatelka ČR za rok 1999“ Sdružením pro cenu VPR České republiky.
 • Za rok 2000 získala Ing. Eva Štěpánková ocenění „Vedoucí podnikatelka světa“ americkou společností The Start Group.
 • Za rok 2005 byla Ing. Eva Štěpánková v Hospodářských novinách vyhodnocena jako pátá z 25 nejvlivnějších žen českého byznysu.
 • Za rok 2006 byla Ing. Eva Štěpánková v Hospodářských novinách vyhodnocena jako pátá z 25 nejvlivnějších žen českého byznysu.
 • Za rok 2006 získala Ing. Eva Štěpánková ocenění „Žena roku 2006“ (Woman of the Year 2006) v kategorii Obchod a podnikání, PRAGUE Leaders Magazíne Woman.
 • Za rok 2007 získala Ing. Eva Štěpánková ocenění „Marketér roku 2007“ od České marketingové společnosti.
 • V roce 2008 se stala patronkou soutěže „Česká žena – osobnost v podnikání v ČR“.
 • Za rok 2010 byla Ing. Eva Štěpánková v Hospodářských novinách vyhodnocena jako pátá z 25 nejvlivnějších žen českého byznysu – „Top 25 žen českého byznysu“.
 • Za rok 2010 byla Ing. Eva Štěpánková v Hospodářských novinách vyhodnocena jako šestá z 25 nejvlivnějších žen českého byznysu – „Top 25 žen českého byznysu“.

Ocenění firmy Ryor

 • 1995 – produktům (konkrétně 6 produktům – Lipozomové gely a Koupelové oleje) Ryor bylo uděleno právo používat prestižní označení „Czech Made“ (nejlepší český výrobek).
 • 1997 – výrobky exkluzivní řady Exory získaly ocenění „Obal roku“ (uděleno Obalovou asociací SYBA).
 • 1999 – výrobky exkluzivní řady Exory získaly čestné ocenění Zlatá Incheba za kvalitu a design (čestné ocenění při příležitosti Mezinárodního veletrhu Incheba 1999) – 3 výrobky Exory.
 • 2003 – Ocenění řady Body Form maloobchod „za kvalitní ucelenou řadu přípravků včetně kvalitního, uceleného a seriózního přístupu k zákazníkovi“, Be-well Produkt Award.
 • 2003 – Ocenění řady Body Form profesional „za kvalitní ucelenou řadu přípravků pro profesionální použití včetně kvalitního komplexního servisu pro kosmetičky“, Be-well Produkt Award (Mezinárodní odborný kosmetický veletrh).
 • 2004 – Produkty řady Body Form získaly ocenění “Obal roku” (uděleno Obalovou asociací SYBA).
 • 2005 – Produkty Luxury Care získaly ocenění “Obal roku” (uděleno Obalovou asociací SYBA).
 • 2005 – Ocenění řady Luxury Care „za širokou, ale přehlednou nabídku výrobků řady Luxury Care, využívajících klasických i zcela nových ingrediencí v množstvích mimořádných a moderních aplikačních formách“, Be-well Produkt Award (Mezinárodní odborný kosmetický veletrh).
 • 2006 - Ocenění Kolekce výrobků Ryoherba, „za řadu výrobků využívajících přírodní suroviny, zejména extrakt z grepových jader a mořské řasy, a představující kompletní kosmetickou péči“, BEPPA[1].
 • 2007 – Ocenění výrobku Dvoufázová odličovací emulze za nejlepší výrobek roku, vyhlášený Asociací vizážistů a stylistů České republiky, AVS-ČR.
 • 2007 – Ocenění výrobku Kaviderm – na redukci kruhů a váčků pod očima, „za využití kombinace účinných látek, zejména přírodních, ve výrobku a za přehlednou informaci pro spotřebitele“, BEPPA.
 • 2007 – Ocenění výrobku Intenzivní ošetření pleti, „za nový design zdůrazňující zelenou filozofii značky Ryor“, BEPPA.
 • 2007 – Ocenění výrobku Mast Karité, „za mimořádnou využitelnost výrobků díky složení z přírodních látek a za věcnou informaci pro spotřebitele“, BEPPA.
 • 2008 – Ocenění výrobků Caviar Care, krém denní, noční a oční, „za luxusní řadu Caviar Care s látkám i pokožce vysoce prospěšnými z hlediska obsahu a za zkrášlení obalu převedením povinných údajů na připojenou informaci“, BEPPA.
 • 2009 – Ocenění výrobku Sprchový gel s levandulí, „oceňuje se jemná vůně levandule, která kromě svých vlastností antiseptických, se příjemně pojí s vůní lidské pokožky“, BEPPA.
 • 2009 – Ocenění výrobků Řada BIO RYOR Care, „za vysoce kvalitní novou sestavu základní péče o pleť při respektování BIO zásad pro výběr surovin a ekologických požadavků na obal“, BEPPA.
 • 2011 – ocenění na veletrhu Interbeauty Prague "ZLATÝ POHÁR 2011" za inovativní kosmetickou výrobkovou řadu MOŘSKÉ ŘASY.

[1] BEPPA - BEAUTY EXPO & PROKOS PRODUCTS AWARD

 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Více informací