Kosmetická poradna

Jak správně čistit svoji pleť? Trápí vás akné nebo vrásky? Stále tápete nebo jste nenašli potřebnou informaci?

Zeptejte se nás

Naše specialistky vám navrhnou ošetření vhodné přímo pro vaši pleť.

ÚV filter

Elizabeth Tomasek

Dobrý den, váš krém s ÚV filtry neříká jak je silný, a proto bych to ráda věděla. Je to velice důležité pro mou pokožku.

Lenka Mašková
Lenka Mašková

Dobrý den Elizabeth

Jestliže na výrobku není uvedena hodnota SPF, tak se tato hodnota pohybuje cca4-5,5 SPF. Dle legislativních nařízení se hodnota SPF uvádí až od hodnoty přesahující 6SPF.

Větší ochranu SPF 15 a 30, naleznete v našich denních krémech v sekci (Cílená ochrana pleti) Cílená ochrana pleti | RYOR a.s.

Jedná se o denní krémy, které zajišťují jak UV ochranu, zejména před UVA zářením, které způsobuje tzv. fotoaging,  tak zajistí  hydrataci i výživu.

 

Z Ryoru Lenka Mašková

číst více

Pouziti ryor vyrobku pro galvanickou zehlicku

Ivana Svobodová (37 let)

Dobry den, chtela bych si zakoupit zehlicku BeautyBiowave 5v1 a zkombinovat s Vasimi produkty.Je mi 37 let a mam smisenou plet. Jaka by byla vhodna pece? Jde mi predevsim o hloubkove cisteni pleti a minimalizaci vrasek. Pri praci s touto zehlickou se uvadi, ze se vyuzivaji póly obracene nez je bezne, ovsem nemelo by to vadit. Je to tak? Dekuji za odpoved

Lenka Mašková
Lenka Mašková

Dobrý den, Ivano

Pro použití přístroje pracující na principu galvanického proudu je potřeba dodržet několik zásad.

První je používání výrobků, které jsou již technologicky nastaveny pro tento typ kosmetického ošetření. Je zde nastavena polarita výrobku, která je buď + nebo -.

V galvanice je péče omezena na tyto tři výrobky: Přípravky pro galvanickou žehličku

Postup práce:

  1. 1) Důkladně vyčistěte pleť pomocí Dvoufázové odličovací emulze nebo Pleťovým mlékem čisticím dle typu pleti a dočistěte tonikem dle typu pleti, doporučuji Pleťové tonikum Hydroperfekt.
  2. 2) Příprava pleti na ošetření galvanickou žehličkou – dočištění, hydratace pokožky.
  3. 3) Pleť dočistíte Zvlhčujícím roztokem pod galvanickou žehličku.
  4. 4) Aplikujte 1. Čistící gel pod galvanickou žehličku (-) – následuje práce s galvanickou žehličkou (-), jestliže žehlička přestává souvisle klouzat po pokožce, je nutné přidat na pokožku Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku - kluznost žehličky se zlepší.
  5. 5) Zvlhčujícím roztokem pod galvanickou žehličku dokonale odstraníte zbytky gelu.
  6. 6) Nyní na pleť naneste 2. Vyživující gel pod galvanickou žehličku (+) a přepněte žehličku do polohy s plusovou polaritou, kdy zapracujete 2. Vyživující gel pod galvanickou žehličku (+) a zároveň se vytahujete nečistoty, které se uvolnily při 1. kroku.
  7. 7) Jestliže žehlička přestává souvisle klouzat po pokožce, přidejte na pokožku Zvlhčující roztok pod galvanickou žehličku - kluznost žehličky se zlepší
  8. 8) Na závěr - po ukončení celého procesu je nutné pleť vyčistit Zvlhčujícím roztokem pod galvanickou žehličku.

NEZAPOMEŇTE HLÍDAT, ABY BYL PROPOJEN ELEKTRICKÝ OBVOD PODLE NÁVODU NA PŘÍSTROJI!

Při ošetření berte v úvahu a respektujte i konkrétní typ vašeho  přístroje a jeho návod.
Pokud máte dotazy tak se na nás neváhejte obrátit.

Z Ryoru zdraví Lenka Mašková

číst více

Citlivá pleť.

Jiřina Hovorková (54 let)

Dobrý den ,je mi 54 let a poslední dobou mám velmi citlivou pleť. Po nanesení pleťové kosmetiky mi pleť zčervená a zflekatí. Předem děkuji za odpověď. Jiřina

Lenka Mašková
Lenka Mašková

Dobrý den, paní Hovorková

V těchto případech se většinou jedná o  narušení kožní bariéry. Právě kožní bariéra má na zdraví naší pokožky zásadní vliv.

Bohužel neuvádíte jaké výrobky používáte, ale základem zklidnění a znovu obnovení kožní bariéry je pro začátek co nejvíce zjednodušit péči. Používat doporučím přípravek s vyšším hydratačním podílem např. Hydroperfekt – hydratační pleťové tonikum a na očistu použít pleťové mléko např. Pleťové mléko čisticí Arnika pro suchou a citlivou pleť. Denní krém s UV faktorem např. Duo – aktivní krém SPF 15 nebo Trio - aktivní krém SPF 30. Zklidnění pleti může trvat i několik týdnů.  

Snažte se eliminovat krémy s vysokým podílem aktivních látek, které mohou takto podrážděnou pleť dráždit. Snažte se eliminovat působení vody na pleť. 

Jako noční krém doporučím Výživný krém s ceramidy nebo Výživný krém s kmenovými buňkami z argánie, který je navíc bez parfemace a má větší proti vráskovou činnost.

Budu moc ráda, když se v průběhu několika týdnů ozvete a dáte mi vědět, jak se situace vyvíjí.

Přeji krásný den.

Z Ryoru Lenka Mašková

číst více

anti-age krém

Eva (44 let)

Dobrý den. Budete mít v nabídce výhledově nějaký nový anti-age krém vhodný pro věkovou kategorii 40+?

Lenka Mašková
Lenka Mašková

Dobrý den, paní Evo

Na vývoji nových krémů, neustále v naší laboratoři kolegyně pracují. Bohužel nemohu prozradit o jaké výrobky se jedná, ale určitě o nich budeme zákaznice  předem informovat.

Přeji krásný den.

Z Ryoru Lenka M.

číst více

Galvanická žehlička

Světlana (52 let)

Dobrý den, je mi 52, pořídila jsem si galvanickou žehličku 4v1 ( ultrazvuk, ionizace, fotonová terapie a relax). Jaké přípravky byste mi doporučila a jak často je používat? Děkuji za odpověď. Světlana

Veronika Čížková
Veronika Čížková

Dobrý den,

 

pro péči s galvanickou žehličkou máme tyto výrobky: https://www.ryor.cz/produkty/pripravky-pod-galvanickou-zehlicku/

číst více

Denný krém s UV filtrami Koenzym Q10

Denisa Jurenová (28 let)

Dobrý deň, aký stupeň UV ochrany poskytuje daný krém, prosím?

Jana Šebková
Jana Šebková

Dobrý den Deniso, 

děkujeme, že jste se svým dotazem obrátila na naší poradnu. A co se týče vašeho dotazu, tak  u krémů, kde máme uvedeno, že obsahují UV filtry, ale není uvedeno přesné číslo se SPF pohybuje kolem SPF 4-5. Přesně změřené a garantované to máme u Duo a Trio, kde je vyšší ochrana. Takže pokud chcete chránit pokožku proti slunečnímu záření, tak bych doporučila v letních měsících , raději používat tyto krémy:

Duo-aktivní krém s SPF 15 a nebo Trio-aktivní krém S SPF 30 

V případě dalších dotazů pište , rádi vám na ně odpovíme.

Hezký den přeje Jana

číst více