Nákup nad 1200 Kč - doprava ZDARMA

Pigmentové skvrny

Dobrý den, potřebovala bych sestavit mamince 67 let denní rituál. Pleť smíšená, T zóna. Vrásky, povadlá Pleť. Pigmentace. Chceme pleť rozzářit a trošku jakoby omladit, sjednotit. Děkuji krásně

  • Žaneta

Dobrý den, Žaneto, doporučuji pro maminku následující péči:

Večer
1. Dvoufázová odličovací emulze - odlíčí make-up a hlavně odstraní nečistoty z celého dne. Doporučuji tedy používat, i když se zrovna nelíčí.
2. Tonikum Hydroperfekt - slouží k dočištění, vyrovnání pH pokožky a hydrataci. Pleť je pak připravená absorbovat další látky, které jí chceme dopřát.
3. Depigmentační krém - aplikuje se lokálně na problematickou oblast. Depigmentaci je ideální provádět celoročně, ale nejúčinnější je přes zimu, kdy je sluníčko nejméně aktivní. UV záření skvrny vždy vytahuje zpět, čemuž se v létě úplně vyhnout nedá, ale lze to alespoň zmírnit.
4. Sérum Kolagenový gel na vrásky - podporuje tvorbu kolagenu, čímž redukuje vrásky. Pleť zpevňuje, vyhlazuje a rozjasňuje. Používejte na celý obličej, krk i dekolt.
5. Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami - lehký krém vhodný pro smíšenou pleť. Má mírně liftingový efekt. Je vhodný na noční, ale případně i na denní péči.

Ráno:
1. Tonikum
2. Depigmentační krém - opět lokálně
3. Sérum
4. Denní krém Trio-aktivní krém SPF 30 - krém s UV faktorem je v létě velmi důležitý a pokud se snažíte zbavit pigmentových skvrn, tak to platí dvojnásobně. Jedná se o polomastný krém, který pokožku hydratuje a chrání před UVA zářením i působením volných radikálů, stimuluje tvorbu vlastního kolagenu, pomáhá regulovat tvorbu mazu a obsahuje betaglukan, který pokožku zklidňuje. Hodí se na běžné každodenní nošení v letních měsících (do práce, z práce). Při intenzivním pobytu na sluníčku si ale i obličej prosím raději namažte přímo krémem na opalování.

1-2x týdně může použít Vyplňující masku na vrásky.

A do péče může 1x týdně přidat i 5minutový AHA peeling, který při depigmentaci též pomáhá.

Doporučuji také vyvarovat se používání vody na obličej, pleť neoplachovat. Voda totiž pleť nejen vysušuje, ale i narušuje kožní bílkovinu a s ní i ochrannou bariéru pleti. Pleť se pak obvykle brání tím, že se začne o to více mastit. A je to pak začarovaný kruh. Maminka si úplně vystačí s odličovačem a tonikem. A pokud si pleť přeci jen namočí, je dobré poté ošetřit aspoň tím tonikem.

Krásný den, Bětka z Ryoru